Створення сайтів
Якісні сайти за короткі терміни. Вибирай - від приватних сайтів-візитівок до порталів
Реклама в Інтернеті
Контекстна реклама, банеропокази, лінки, тематичні проекти, мережі для підтримку бізнесу
Пошукова оптимізація
Твій сайт не бачать? Потрібні відвідувачі? Пропонуємо новітні SEO технології для Вашого сайту
Спеціалізована реклама
Мрієш про політичну кар’єру? Потрібна неординарна реклама? Звертайся – допоможемо!
Комплексні рекламні пакети
Якщо бракує досвіду і в штаті немає професійного рекламіста – вибирайте готові пакети послуг!
Рекламні кампанії
Рекламна кампанія Вашого бізнесу, Ваших товарів та послуг – запорука успіху! Розвивайся рекламуючи!
Копірайтинг в Україні
Професійні рекламні статті, презентації, розсилки, брендінг, неймінг та слогани
Професійна поліграфія
Іміджеві, представницькі та рекламні поліграфічні послуги, розробка та втілення в життя
PR-послуги
Якщо потрібна професійна піар-акція – довір справу професійним піарщикам! Результат буде!

Неймінгстворення назв

     Як зробити так, щоб споживач вибрав саме мій товар або звернувся за послугами саме до моєї організації, та ще і заплатив би за це якомога більше грошей? Це питання не дає спокою бізнесменам впродовж всього існування ринкових відносин. Варіантів відповіді на нього можна запропонувати декілька.

    Найпростіший спосіб – змусити споживача зробити покупку. Наприклад, можна спробувати стати монополістом на певному сегменті ринку, а ще краще – на всіх сегментах відразу. Очевидно, що здійснити такий план украй складно навіть для великих компаній, а про невеликі фірми і немає чого говорити. Можна також спробувати знайти клієнтів в нічний час доби в темних провулках і дворах, бажано у супроводі декількох менеджерів з продажу з акуратно поголеними потилицями і спортивною статурою. Навряд чи перехожий, що запізнився, відмовиться від пропозиції декількох серйозних молодих людей придбати, скажімо, уламок цеглини за тисячу гривень, або зробити посильний внесок до фонду захисту каліфорнійських лосів від північного сяйва. На жаль, при такому підході дуже складно використовувати касовий апарат, а, згідно українського законодавства, комерційна діяльність без касового апарату суворо заборонена.

    «Найгуманніший» спосіб – терпляче чекати, поки споживач сам забажає придбати Ваш товар або звернутися за послугою у Вашу організацію. Звичайно, Ваш товар найякісніший, а Ваші послуги – найпрофесійніші, і Ви вже не раз намагалися донести це до свідомості мас. Правда, те ж саме, напевно, заявляли і конкуренти, що, зрозуміло, є зухвалою брехнею з їх сторони, та і взагалі їх організація, при перевірці виявиться конторою “Рога і копита”. Проте, споживач – істота досить ледача і вникати в тонкості відмінностей між однотипними товарами не поспішає, і в своєму виборі, в основному, покладається на відчуття і асоціації, які викликає в ньому та або інша назва. При цьому абсолютно не обов'язково, що споживач віддасть перевагу Вашій назві над назвами конкурентів.

    Більш надійний спосіб – змусити людей захотіти зробити покупку і краще всього, щоб це бажання виникало буквально з першого погляду. При цьому бажано, щоб ніхто навіть не здогадувався про те, що це бажання є нав'язаним.

    Для цього абсолютно не обов'язково здійснювати сатанинські ритуали, стрибати навколо багаття з бубном або колоти голками ганчіркових ляльок. Сучасний рівень розвитку наук, здебільшого психології і психолінгвістики, може запропонувати безліч способів, як перетворити «просто покупця» в «покупця Вашого товару».

    З огляду на те, що конкуренція на ринку стрімко зростає, і не менш стрімко росте ритм життя, у покупця залишається не так багато часу на роздуми, перевагу якого товару віддати. Тому дуже важливо провести на нього сприятливе враження щонайшвидше. Перше, на що потенційний покупець звертає увагу – це назва. Ось тут-то його і треба «ловити». Що ж для цього необхідне? Для цього необхідний неймінг!

Його величність неймінг

    Термін «неймінг» походить від англійського дієслова “to name” – називати, давати ім'я – і означає професійну діяльність, пов'язану із створенням помітної, оригінальної і такої, що запам'ятовується назви для компанії або товару.

    Сказати, чим є неймінг – наукою, мистецтвом або грою – досить складно. Повноцінний неймінг неможливий без застосування певних методик, спеціально розроблених фахівцями з різних наук, але всі ці методики вимагають певного таланту і, деколи, неординарного підходу.

    Впродовж всього свого існування людина придумувала назви, проте підійти до цього процесу, що називається, «з розумом» вирішив лише в 20 столітті. Передумовами до цього стали збільшення конкуренції на ринку і зростаючий інтерес до людської психології, точніше – до способів дії на неї.

    У 1976 році була експериментально доведена дія асоціацій, пов'язаних з тими або іншими поєднаннями звуків, на сприйняття тексту. Не буде великою помилкою заявити, що цей рік став «роком народження» неймінгу, оскільки фоносемантична оцінка слів і текстів є, свого роду, наріжним каменем сучасного підходу в іменетворенні.

    Треба визнати, що професійний неймінг необхідний лише там, де існує конкуренція. Так, наприклад, в Радянському Союзі не було не тільки сексу, але і конкуренції як такої. Тому виробники могли дозволити собі не морочити голову над тим, яке ім'я дати новому товару. Так, будь-якій електронній апаратурі звичайно давалося горде ім'я «Електроніка», бензопилу можна було назвати «Дружба», а шоколадні цукерки – «Радій».

    Ситуація з назвами не змінилася, а може бути навіть погіршилася, коли на пострадянську територію увірвалася ринкова економіка. Керівники фірм, що стрімко виникали, відносилися до вибору назви як до важкої, але необхідної, процедури. При цьому кінцевий варіант назви визначався виключно перевагами керівництва організації і, як правило, ні як не співвідносився із стратегією компанії або з її позиціонуванням на ринку.

    Таке відношення до назв було прийнятне лише до тих пір, поки конкуренція на українському ринку була не значною. В міру збільшення пропозицій однотипного товару, споживач почав «вередувати» і вже не скуповував все без розбору. В той момент багатьом стало ясно, чому на західному ринку компанії витрачають десятки, а то і сотні тисяч доларів на професійний неймінг. Хрестоматійний приклад – торгова марка Pentium, створення якої обійшлося в 40 тисяч доларів, але яка займає лідируючі позиції впродовж десятків років. Проте 40 тисяч – це не межа. Один з топ-менеджерів компанії «Ніссан», автомобілі якої мають стабільно високий попит, якось сказав, що витрати на неймінг деколи досягають декількох сотень тисяч доларів.

    Важливість професійного підходу до створення імені найбільш очевидна не в успішних проектах, а в невдалих. Так, наприклад торгова марка «7UP» втратила 120 мільйонів доларів на запуск напою «Lyke Cola», що, зрозуміло, у багато разів перевершує витрати на професійний неймінг. Таким чином, саме перспектива великих фінансових втрат примушує компанії витрачати засоби на лабораторне створення імені.

Імена від професіоналів

    Процвітаючу людину, що приділяє належну увагу своєму зовнішньому вигляду, навряд чи можна зустріти в комісійному магазині або на стихійному речовому ринку. Так само, компанії, що піклуються про успіх своєї торгової марки, навряд чи звернуться за послугами створення імені до дилетантів або навіть практикуючих філологів.

    Створення назв, що називається, «на коліні, відрізняється від професійного неймінгу так само, як і низькопробна підробка відрізняється від фірмової речі: будучи схожими ззовні, якість цих речей значно відрізняється. Підроблена річ, як правило, «не переживає» нестандартних ситуацій і служить значно менше свого фірмового «двійника».

    Те ж саме справедливо і відносно назв. Ім'я, створене професіоналами своєї справи, дозволить компанії не тільки підвищити динаміку продажів в період успіху, але і з мінімальними втратами пережити неминучі періоди спаду. У чому ж секрет?

    А секрет полягає в комплексному підході до завдання створення імені. Неймери-одинаки, навіть якщо вони і чули про спеціальні методики, просто не в змозі успішно виконати всі етапи неймінгу, а, отже, чекати доброго результату від них не доводитися. Зрозуміло, хтось може привести приклади успішних марок, назви для яких були вибрані «середньостатистичним» способом, проте ці марки стали успішними не завдяки а всупереч своєму імені.

    Не дивлячись на все різноманіття назв, все їх можна умовно розділити на чотири групи, кожна з яких володіє як певними перевагами, так і деякими недоліками.

    Описові імена. У назвах даної категорії відображається суть званої компанії або її продукції. Вважається, що назви такого типу краще підходять для продукції, ніж для компанії, оскільки назва компанії рідко вживається поза уточнюючим контекстом, що робить повторення профілю діяльності компанії зайвим. Крім того, вибравши описову назву, компанія одразу обмежує сферу своєї діяльності, що робить скрутним вихід на нові сегменти ринку. Наприклад, якщо компанія, що займається виготовленням пластикових стаканчиків, назветься, наприклад, «ПластСтакан», то, пластикові тарілочки під маркою цієї компанії виглядатимуть досить смішно.

    Нові слова, або неологізми. Назви такого роду, як правило, ґрунтуються на латинському або грецькому корінні, і були особливо широко поширені в епоху становлення ринку в Україні. Назви такого типу емоційно нейтральні і позбавлені маркетинговій енергії, тому «вдихнути життя» в них набагато складніше, в порівнянні з назвами інших категорій. З іншого боку, вірогідність того, що створена назва означатиме щось нехороше на якій-небудь мові або жаргоні, стає мінімальною. Крім того, при успішному просуванні марки, на основі імені-неологізму утворюються похідні слова, які потім використовуються в звичайній мові. Хрестоматійний приклад – копіювальні апарати Xerox і слова «ксерокопія», «відксерити» і так далі.

    Слова з натяком. Назви такого роду «натякають» на позиціонування компанії або продукту на ринку. Назви цієї категорії, по праву, вважаються дуже «сильними», оскільки вони дозволяють відразу ж позбутися конкурентів і створити, свого роду, власну нішу. Така назва, підкріплена успішним позиціонуванням на ринку, перетворюється на могутній маркетинговий засіб і веде до формування сильного і процвітаючого бренду.

    Складноскорочені слова. Такі імена дозволяють «убити двох зайців» - описати продукт або компанію звичайними словами і одержати торгову марку, яку цілком можна зареєструвати. Крім того, у назв такого роду проблеми з перекладом на інші мови виникають набагато рідше, в порівнянні з назвами, складеними з окремих слів.

    Отже, давайте спробуємо розібратися, в чому ж полягає лабораторне створення імен, які дії необхідно зробити розробникам для того, щоб з великою долею впевненості гарантувати, що створене ім'я сприятиме успішному просуванню компанії на ринку.

Методика створення імен

    Лабораторне створення імені нагадує створення велосипеда. Не зазнавши принципових змін з моменту своєї появи, цей апарат, проте, постійно удосконалюється.

    Те ж саме і зі створенням імен. Кожне неймінгове агентство пропонує свою методику створення імені, проте принципово підходи до неймінгу відрізняються лише дуже мало.

    Звичайно робота із створення імені проходить наступні етапи.

    Позиціонування. На цьому етапі проводяться маркетингові дослідження і аналіз отриманих результатів. Крім того, проводиться вивчення і самої фірми-замовника, для того, щоб одержати якомога повнішу інформацію про те, що може виявитися корисним при розробці імені.

    Генерація ідей. На даному етапі фахівці генерують ідеї, що стосуються назв, упаковки, позиціонування і взагалі всього, що має безпосереднє відношення до званого об'єкту. При цьому, ніхто нікого не критикує і в хід йдуть всі створювані ідеї.

    Аналіз створених ідей. Даний етап полягає в тому, що всі створені ідеї піддаються аналізу щодо відповідності різним критеріям і вимогам, висунутим замовником і ситуацією яка склалася на ринку. Також проводиться фоносемантична перевірка створених назв Крім того, перевіряється звучання назв на різних мовах.

    Оцінка замовником. Відібрані на попередньому етапі назви надаються для оцінки замовнику, який, як правило, добре знайомий з ситуацією в «своєму» сегменті ринку і може відразу визначити, які слова підходять для назви, а які – не дуже.

    Тестування. Відібрані в результаті всіх попередніх етапів назви проходять «польові випробування» - тестування на фокус - групах. Необхідне це для того, щоб «залізти в душу» до потенційного споживача, оскільки жоден аналіз зробити цього не в змозі. Зробити це може тільки дослідницька кампанія. На цьому ж етапі відбувається перевірка юридичних аспектів створеного імені для подальшої реєстрації.

    Що завершує. На цьому етапі замовнику надається звіт, що містить імена, що пройшли всі етапи. У цьому звіті вказуються результати тестувань, а також юридичні довідки. На основі одержаних даних, замовник ухвалює остаточне рішення про вибір назви.

    Така принципова методика створення якісних імен. В результаті виконання всіх шести етапів створення імені замовник може бути абсолютно впевнений в тому, що створене ім'я активно сприятиме успішному просуванню на ринку.

    Професійні рекламісти нашої агенції готові взятись за складне завдання створення майбутнього успіху Вашого бізнесу. Якщо Ваша справа досягла межі сприйняття чи має виходити на всеукраїнський чи міжнародний рівень – першочерговим завданням є створення імені, яке будуть впізнавати і яке не сплутають ні з чиєю іншою маркою чи назвою. Замовляйте професійний неймінг! Також можливий ренеймінг – заміна вже існуючої назви.

    Вартість проведення неймінгових досліджень залежить від індивідуальних особливостей поставленої задачі, складності і масштабності їх проведення, кількості та напрямку залучених спеціалістів та експертів. Вартість може варіюватись від 200 у.о. до кількох тисяч.

Оформити замовлення на створення неймінгу